Maskot blogu:
moje malá vločka
Otázky a připomínky na můj blog pište ♥Sem♥
zviš si návštěvnost ♥tady♥
udám vám klikačku -tady-

Reklamy pro sbéééčka
až do 1.března:


VÁNOCE V NEW YORKU

30. října 2009 v 10:24 | Klarisa |  VÁNOCE

Oslavte Vánoce v New Yorku!

O Vánocích má být rodina pohromadě a my s tím plně souhlasíme! Ale pokud vás Popelka, Mrazík a třicet let stejné vánoční cukroví omrzelo, co takhle oslavit svátky v New Yorku? Dreamlife vám přeje veselé Vánoce!
Když se v říjnu 1929 zhroutila akciová burza v New Yorku, spirála bankrotů a rostoucí nezaměstnanosti se zdála být nekonečná. Každý týden přicházely stále horší a horší zprávy a celá země pomalu upadala do beznaděje. V tu chvíli ale vycítila rodina Rockefellerů, která i navzdory burzovnímu krachu patřila stále mezi nejbohatší rodiny v celých spojených státech, svoji příležitost.
Rockefellerové již měli asi dva roky pronajaté pozemky mezi 48. a 51. ulicí od Kolumbijské univerzity a nyní se jim naskytla vize co s 22 akry (cca 9 ha) půdy udělat. David Rockefeller junior se pustil do projektu vybudovat obrovské kulturní a obchodní centrum jižně od Central parku. Stavba začala v roce 1930 a dala práci několik tisícům dělníků. Dělníkům, kteří by bez peněz Rockefellerů museli brát tehdejší mizivou sociální podporu.
Tato gigantické stavba byla dokončena v roce 1939, a celou ji financovali právě Rockefellerové. V té době už také hospodářská krize ztrácela na intenzitě a celý svět se pomalu začínal vracet k prosperitě, ale jak ukazovaly události v Rakousku, Československu a Polsku. Prosperita byla brzy vystřídána válkou.
Rockfeller centre bylo postaveno ve stylu Art-deco, takže celý komplex působí i po takřka sedmdesáti letech stále velmi moderně, ale přitom není strohý. Právě díky své zajímavé historii a skvělé architektuře se Rockefeller centre stalo v roce 1987 národní kulturní památkou Spojených států.
Když se řekne New York a Vánoce, každému se hned vybaví buďto Socha svobody nebo veliký vánoční strom, který září tisícemi žárovek právě v samotném srdce Rockefeller centre. Ten se například objevil ve filmu "Sám doma: Ztracen v New Yorku". První strom zde na Vánoce umístili sami dělníci již v roce 1931, tedy ještě v době, kdy samotné centrum nebylo dostavěné. A jelikož to management shledal, jako hezký zvyk od roku 1939 se zde objevuje vánoční strom pravidelně. Ředitel centra vždy na podzim začne hledat ten správný strom, který je poté pokácen a přivezen do New Yorku. Ten letošní je z Kanady, ale bez ohledu na místo jeho původu, pečlivě se hlídá aby nebyl menší než 23 metrů. Když strom pevně ukotví, nastoupí zdobení a během několika dnů je na stromě přes třicet tisíc žárovek, baněk a jiných ozdob. Dekorace mimo strom samotný se ani nedají spočítat.
Srdce komplexu nazývané "Rockfeller plaza" se pak, jakmile to teploty dovolí, změní na veřejné kluziště. Každý si zde za 7-8 dolarů může bruslit, co srdce ráčí. A až vás lední radovánky omrzí, sednete si do jedné z mnoha kaváren a dáte si třeba svařené víno nebo grog. Pak se ještě podíváte po několika drobnostech a dárcích ve více než stovce luxusních obchodů. A po dobré večeři se necháte výtahem vyvést až do nejvyššího patra, bude chladná noc a vás budou do obličeje štípat malé vločky sněhu, které vítr bude rozesílat po celé temné obloze. A vy budete mít jedinečný výhled na celé město, které, jak zpívá Frank Sinatra, nikdy nespí. Veselé vánoce!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kačulka Kačulka | Web | 31. října 2009 v 20:32 | Reagovat

Ej Klari máš icko??Dyštak písni na blog,bych se chtěla na cosik zeptat... ;o)

2 Nikčáá♥♥♥Sbénqo Nikčáá♥♥♥Sbénqo | Web | 1. listopadu 2009 v 15:01 | Reagovat

Krásný kusovky..

máš ráda vánoce a celebrity??tak se jukni
U mě na blogu je slovní Podzimní fotbal tak se zapoj určo tě to bude bavit...

A neberto plsky jako reklamku spíš jako pozvání..

3 Walili Walili | Web | 1. listopadu 2009 v 19:51 | Reagovat

ahojky uz zacalo sonc tak si shánej hlasy

4 Nikčáá♥♥♥Sbénqo Nikčáá♥♥♥Sbénqo | Web | 2. listopadu 2009 v 13:48 | Reagovat

Ahoj Sbénko♥U mě na blogu je vanocni soutez.. Neni to poviný ale jako sb by jsi se mohla zůčastnit napiš do komentíků.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama